Alek Rogoziński – Jak Cię zabić, kochanie?

Witam!

Co się dzieje, gdy dwoje ludzi próbuje się wzajemnie zabić dla spadku? A gdy w to włączają się fałszywe zakonnice, ksiądz, przyjaciółka i niewinna teściowa? Wychodzi nam komedia kryminalna godna Alka Rogozińskiego! Jak Cię zabić, kochanie? to cudowna książka! Taka przy, której będziecie płakać ze śmiechu.

Kasia i Darek to z pozoru szczęśliwe małżeństwo. Są kilka lat po ślubie, bogaci, spełnieni. Zostali oni uwzględnieni w spadku po bogatej babci. Jest jednak jeden warunek. A właściwie dwa. Muszą mieć dziecko do piątego roku swojego małżeństwa. I tu jest problem. Bo Kasia już nie bardzo kocha męża, a mąż żonę. Zauważa, że w testamencie jest kruczek. W momencie, gdy któreś z nich umrze spadek przypadnie tej drugiej osobie nawet, gdy nie będzie dziecka. Kasia wpada więc na genialny pomysł. Postanawia zabić męża!

Nie wie jednak, że na spadek ostrzy zęby pewien ksiądz ze Stanów Zjednoczonych; na jej pułapkę załapie się nie winny mężczyzna oraz jej własna matka!

Książka to jedna wielka komedia! Przypadek goni przypadek, a wszystko się ze sobą plącze. Małżonkowie nawzajem utrudniają sobie życie i niwelują swoje poczynania. To wszystko dopełniają dialogi, przy których można popłakać się ze śmiechu. Całość jest tak realna i prawdziwa, że aż prawdopodobna. Nie zdziwiłabym się, gdyby inspiracją były jakieś prawdziwe wydarzenia.

Książce przyznałabym mocną piątek i naklejkę ,,Must read”. Dobry kawał polskiej komedii!

 Cześć!

7 myśli nt. „Alek Rogoziński – Jak Cię zabić, kochanie?

  1. O książce i autorze słyszałam już jakiś czas temu i nie ukrywam, że czuję nieodpartą chęć sięgnięcia po tę lekturę. Skoro polecasz – myślę, że się skuszę. Tym bardziej że chciałabym poczuć klimat tej komedii. Lubię się pośmiać przy dobrej książce i liczę, że ta spełni moje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>